Полицајците во ШОК: Не можеле да поверуваат што направила за да избегне ВРАЌАЊЕ НА КРЕДИТ!

Една Кинескиња се одлучила на пластична операција за да го избегне враќањето на кредит од околу 3,7 милиони долари.

Повеќе: Полицајците во ШОК: Не можеле да поверуваат што направила за да избегне ВРАЌАЊЕ НА КРЕДИТ!

СДСМ ќе обезбеди пакети со бенефиции за домашните инвеститори

СДСМ најави пакети со бенефиции за домашните компании кои ќе решат да влезат во нови инвестиции прекинувајќи ја со тоа практиката на ВМРО-ДПМНЕ да ги привилегира странските компании.

Повеќе: СДСМ ќе обезбеди пакети со бенефиции за домашните инвеститори

УЈП откри скандал – 37 фирми биле амнестирани од плаќање данок

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска, презентира случај на незаконско дејствување во кој биле вклучени високи функционери од минатата власт. Се работи за изземање фирми од присилна наплата на долгови, односно 37 фирми биле повластени пред законите што важеле за сите други.

Повеќе: УЈП откри скандал – 37 фирми биле амнестирани од плаќање данок

Убава вест за земјоделците: До крајот на месецов целосна исплата на субвенциите!

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска на прес-конференција најави дека до крајот на овој или почетокот на следниот месец, целосно ќе бидат исплатени субвенциите за земјоделците за 2016 година.

Повеќе: Убава вест за земјоделците: До крајот на месецов целосна исплата на субвенциите!

Пензиите ќе скокнат за повеќе од 2.000 денари- еве од кога!

- Министерството за труд и социјална политика го враќа системското и праведно решение за усогласување на пензиите согласно растот на трошоците за живот, појасни денеска МТСП.

Повеќе: Пензиите ќе скокнат за повеќе од 2.000 денари- еве од кога!

„Фич“ го зголеми кредитниот рејтинг на Грција

Меѓународната рејтинг агенција „Фич“ (Fitch) го зголеми кредитниот рејтинг на Грција за еден степен, од ССС (латински букви) на В -, пренесоа американските медиуми.

Повеќе: „Фич“ го зголеми кредитниот рејтинг на Грција

СДСМ со супер вест за граѓаните - еве ја мерката за која сите зборуваат денеска

Во очајнички обид да ги засени успешните проекти на Владата предводена од СДСМ и во страв од извесниот убедлив пораз на претстојните локални избори, ВМРО-ДПМНЕ секојдневно создава лажни вести со што се обидува да внесе страв кај граѓаните.

Повеќе: СДСМ со супер вест за граѓаните - еве ја мерката за која сите зборуваат денеска

Страница 1 од 84