Yearly Archives

2018

Прашала 100 мажи дали сакаат секс со неа. Ќе се изненадите кога ќе видите колкумина се согласиле

Прашала 100 мажи дали сакаат секс со неа. Ќе се изненадите кога ќе видите колкумина се согласиле! Згодна млада дама одлучила да праша 100 мажи дали сакаат секс со неа. Одговорите ќе ве изненадат. Овој експеримент го направила екипа на…

Познат нутриционист открива: Како конечно да се решите од салото на стомакот, без многу труд

Познат нутриционист сподели рецепт за напивка со чија помош во кратко време ќе „скинете“ вишок килограми. Секако, покрај консумацијата на оваа напивка, се препорачува и физичка активност. Мнгоумина кои го пробале овој природен сок,…

Момче бездомник пришло до автомобил да побара пари, но кога погледнало внатре почнало да плаче

Малиот Џон Туо е еден од многуте бездомници кои живеат во Најроби во Кенија. Децата од улица често се гледаат со презир и потсмев. Останатите често ги нарекуваат крадци, но Џон докажал дека иако е просјак, со најнизок социјален статус, има…

Милионер глумел бездомник и го тестирал келнерот, а неговата реакција можела да го остави без работа…

– Не можеме да ве послужиме, нема да ве послужиме денес. Жал ми е поради тоа, му рекол келнерот, но Коби бил упорен. Сепак, келнерот му рекол да се најаде во МекДоналдс. Потоа Коби се оддалечил и го повикал возачот кој пред ресторанот…

Банана подготвена на овој начин го топи салото на стомакот

За среќа, банана е убаво да се јаде, дури и кога сте на диета, бидејќи ова овошје содржи големо количество на калиум, кое овозможува исфрлање на вишокот на водата од организмот. Исто така, бананите го забрзуваат и метаболизмот, особена…

Дрски банкари исфрлиле дедо на улица, а потоа полицаецот направил нешто што ги оставило без текст

Кога еден постар човек дошол во банка, банкарите наместо да го услужат, одлучиле да го исфрлат од банката, во која бил верен клиент. А како сол на рана – повикале полиција да дојде и да го уапси старецот. Но, кога на местото дошол…

Што ќе се случи со Македонија до 2022? Овој Бугарин тврди…

Како ќе изгледа мапата на Европа во 2022 година?! Овој бугарски уметник предвидел дека Македонија тогаш ќе биде дел од Европска унија, која ќе брои помалку членки. Уметникот, исто така, предвидува нова држава која ќе се вика Меркелрајх.…

Стрелките се поместуваат за час нанапред – Летно сметање на времето

Во последниот викенд во март 2018-та година, ноќта во 2 часот меѓу 24 и 25-ти март почнува летното сметање на времето. Стрелките на часовникот треба да се поместат за еден час нанапред, односно времето во 2 часот , ќе се смета како да е…

Времето се менува: Следува невреме од дожд и снег, а потоа уште поголем пресврт – временска за…

Под влијание на серија влажни бранови во наредните денови ќе се задржи претежно облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Врнежите ќе бидат со слаб до умерен интензитет и…

Згасна познатата македонската национална телевизија – од денеска одземена дозволата на тв…

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денеска и ја одзема дозволата за телевизиско емитување на телевизијата Сител 3. Одлуката е донесена поради неплатен годишен надоместок за дозвола за телевизиско емитување во законски…

Ваква пресуда никогаш не очекувал: Украл говедски џигер од продавница, кога ја слушна казната ќе…

Суд во Минхен му одреди казна од 208.000 евра на 58-годишен човек поради тоа што заменил говедски џигер во пакување за овошје во супермаркет. Судот оцени дека казната е оправдана поради високите примања на крадецот. Суд во германскиот…

Снег во Македонија вечерва – каде вее во моментов

На планинскиот превој Стража поради врнежи од снег од 19:10 часот се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила. Претходно АМСМ соопшти дека сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Врнежи од…

Александар загина откако со луксузниот автомобил удри во ограда – детали за трагедијата која…

Голема трагедија го потресе семејството Ворт, кога 13 годишниот Александар загинал во позајмено ферари од пријателот на неговата мајка. Трагедијата се случила така што тинејџерот загинал кога сакал малку да се повози во Ферарито од 1,2…

Ердоган со моќна порака и неочекуван потег за Македонија: Ќе умреме, но не отстапуваме од одлуката…

Деблокадата на интегративните процеси е клучна за долгорочна стабилност, безбедност и напредок на целиот регион. Во наредниот период очекуваме конструктивна поддршка, помош и отворено лобирање за членство на Република Македонија во…

Вечерва соопштена одлична мерка од Владата на Зоран Заев

Владата го разгледа и утврди предлог-законот за бесплатна правна помош. Целта на овој закон, како што соопшти Владата, е да се овозможи и унапреди правото на физичките лица на пристап до правдата. Како и правичната судска заштита…

Вечерва донесени важни одлуки во Владата – ова се мерките и одлуките на Зоран Заев

На својата редовна, 55-та седница, Владата го усвои Предлог - законот за изменување и дополнување на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги. Како што се наведува во соопштението од Владата, основна цел на овој Предлог -закон е…

Потресно сведоштво: Последната слика пред очите ми е како Калина и тројцата планинари одат кон врвот

„Имаше силен ветер, не се слушаше ништо, а поради маглата, имаше многу слаба видливост. Групата планинари на 100 метри пред врвот, по наредбата за враќање назад, се упатија кон ски-лифтот. Последната слика што ми остана пред очите е…

Страшна несреќа кај Александар Палас – автомобилите превртени, има повредени

На булеварот „8 Септември“ во Скопје, кај хотелот „Александар Палас“ попладнево се случи тешка сообраќајна несреќа во која се превртеа две патнички возила, јави Курир. Интервенцијата на брзата помош е во тек, а и увидот на…

Полицаец ја истепал жената со која живеел невенчано

(МИА) - Н.Б. (33) од Гевгелија, вработен во Министерството за внатрешни работи, вчера во општина Аеродром, ја истепал жената со која живеел во вонбрачна заедница во Скопје. Како што соопшти МВР, инцидентот се случил во 21.10 часот на…

Собранието избра нови членови на Комисијата на Агенцијата за пошти

(МИА) - Собранието на Република Македонија, во рамки на 34. седница што ја почна денеска, донесе одлука за членови на Комисијата на Агенцијата за пошти да бидат именувани Благој Индов дипломиран декономист од Велес и Владимир Кировски…