Browsing Category

Хроника

Експлозија го потресе Скопје – МВР објави детали

Непознато лице фрлило непозната експлозивна направа која експлодирала, на балкон, на првиот кат од куќа во сопственост на Ј.Ч.(25) на улицата „Коле Канински“ „Од експлозијата била оштетена балконската врата, а повредени лица нема“,…

Пукање во Скопје: Момче најдено како лежи застрелано на улица

Околу 20.30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека во селото Студеничани, скопско, бил пронајден со повреди од огнено оружје 28-годишниот Е.Ш. од селото Марино-скопско. Тој бил застрелан со повеќе истрели од…

Чудна трагедија поради која плаче Македонија: Приватен автобус удрил во тезга, продавачот ја спаси…

Приватен автобус удри во тезга на улицата „Индира Ганди“, соопшти МВР. Продавачот на тезгата ја оттргнал внуката од местото на настанот, по што му се слошило и паднал во бесознание. Со друго возило 55 -годишниот човек бил пренесен во…

Велосипедистка повредена на крстосница во Скопје

Петнаесетгодишна девојка која управувала велосипед завршила со повреди во сообаќајна несреќа на крстосницата од булеварите „Србија“, „Видое Смилевски -Бато“ и „Јане Сандански“. Во неа удрило патничко возило „Пежо“ со скопски регистарски…

Познатиот рапер убиен синоќа – светската естрада е во неверување

Убиен е познатиот рапет XXXTentacion (20), вчера попладне пред продажен салон за мотоцикли во Флорида, информираат светските медиуми. Убијците го изрешетале раперот кој бил во неговиот автомобил и се избегале. Како што пренесуваат…

Дива свиња нападнала луѓе – кога се чинело дека им нема спас, се појавиле овие херои (Видео)

Дивите свињи лесно можат да станат агресивни доколку се почувствуваат загрозени. Кога овие луѓе се сретнале со животното, потполно се преплашиле, но набрзо се појавиле овие херои кои ги спасиле… Погледнете го видеото……

Се степаа двајца полицајци – минувачите снимаа (Видео)

На Фејсбук е објавена урнебесна снимка која стана вирален хит, а која прикажува како среде улица, среде бел ден и на службена должност се тепаат двајца полицајци. Судирот прво почнал вербално, а потоа почнала и размена на удари.…

Тажна вест го потресе светот: Младиот актер пронајден мртов

Младиот светски познат актер Џејсон Одел е пронајден мртов во својот стан на 21. годишна возраст. Медиумите во Лос Анџелес потврдија дека младиот актер познат пои серијата "The Goldbergs", бил пронајден мртов во својот дом, а засега не…

Садел компири, па пронашол череп: Веднаш и кажал на жената, а нејзиниот одговор го шокирал

Маж, кој додека садел компири пронашол човечки череп, останал целосно шокиран кога истрчал да и јави на жената што пронашол. 60-годишната жена од Русија останала смирена и му рекла „Не се грижи, тоа е мојот прв маж“, пренесе The Mirror.…

На агент на ФБИ му испаднал пиштолот додека танцувал, куршумот погодил човек (Видео)

Неверојатна ситуација се случила на една забава во Денвер. Имено, агент на ФБИ танцувал во бар кога му испаднал пиштолот. Во намера да го подигне, случајно испукал и ранил еден гостин. Агентот сега се наоѓа под истрага бидејќи…

Четворица мажи силувале девојка, па ја претепале до смрт

Надзорни камери снимиле четворица мажи како изнесуваат пијана и наводно дрогирана девојка од клуб на Тајланд. Потоа ја силувале и ја убиле, јави Дејли Мејл. Нонг Гифт (21) го гледала финалето на Лигата на шампиони со пријателите минатата…

Полицаец запрел жена поради преминување на црвено. Кога видел што се случува, веднаш повикал помош

Овој сообраќаен полицаец рутински патролирал низ град кога забележал како еден теренец поминува на црвено. Веднаш ја запрел жената за да провери за што се работи. Имал чудно чувство, а кога го погледнал совозачкото место, сфатил што…

Група туристи снимале чопор гладни лавови како ловат огромен гуштер. Вистинскиот шок следел момент…

Неверојатна снимка прикажува момент кога бивол спасува огромен гуштер од чопор лавови, „лансирајќи“ еден од нив во воздух. Оваа фасцинантна херојска сцена се одиграла во Националниот парк Кругер во Јужна Африка, на целосно изненадување…

Еве што се случува кога на пустина одеднаш ќе падне количина дожд која не паѓа ни за 3 години…

Погледнете ја оваа сцена од Оман, каде циклон во еден ден донел количина дожд која таму не паѓа ни за цели три години! Ова се шокантните резултати од масивниот циклон кој оваа недела го погоди арапскиот полуостров, поплавувајќи го Оман и…

Две девојки лежерно шетале по пруга кога зад нив се појавил воз – погледнете што се случило…

Погледнете што овој руски машиновозач им направил на девојки кои шетале по железничка пруга... Овие две жени од видеото одлучиле полека, лежерно да пешачат по пруга. По некое време зад нив се појавил воз, но на нивна среќа, овој пат…

Драматично видео: Снимен напад на голема бела ајкула

Фасцинантна снимка прикажува како би изгледало кога би се нашле во устата на голема бела ајкула. Истражувачите добиле многу повеќе материјал отколку што очекувале кога голема бела ајкула проголтала една од подводните дрон-камери за…

Драматична снимка: Маж скокнал од четврти кат, пожарникар го фатил во лет кат подолу (Видео)

На Фејсбук е објавена драматична снимка од спасувачка акција во Латвија. Тамошните пожарникари и надлежни служби добиле повик да се обидат да спасат маж кој се подготвува да скокне од прозор на четврти кат. Знаеле дека ако упаднат во…

Случајно го „закачил“ со чадор – она што следело на 0:09 секунда е страшно (Видео)

Минувач случајно го „закачил“ со чадорот, а тој толку се вознемирил што се одлучил на страшен потег. Жртвата е 50-годишен маж кој после нападот веднаш паднал на земја, претрпувајќи повреди на главата. Надзорна камера ја снимила целата…

Вознемирувачка снимка ги шокира сите: Самоубиство после сообраќајна несреќа

Надзорна камера утрово снимила шокантен настан на мост во Сочи, Русија. На снимката се гледа автомобил „Хјундаи“ кој после сообраќајна несреќа запира во оградата на патот. Возилата од спротивниот правец успеваат да го избегнат…

Фармер убил мистериозно суштество, научниците запрепастени: Немаме поим што е ова (Фото)

Еден фармер во Монтана убил мистериозно суштество откако го забележал во близина на својата стока. (Фото: Твитер) Сепак, надлежните велат дека не станува збор ниту за волк, ниту за куче. „Нема да знаеме додека не стигнат ДНК…