Browsing Category

Љубов и секс

Нема да верувате што е клучно за супер-силна ерекција!

Мажи, сончајте се! Иако овој совет ќе ви звучи потполно банално, ако не сакате никогаш да потфрлите во кревет, неопходно е секој ден да шетате дваесетина минути и да ги изложите барем рацете и лицето на дневна светлина. Најновото…

Еве што ќе ви се случи ако престанете редовно да имате секс

Општо познато е дека редовниот секс и здравиот сексуален живот имаат бројни бенефити и позитивно влијание на здравјето, но дали знаевте дека недостаток од секс всушност може да биде лош за здравјето? Нередовен (или никаков) сексуален…

Еве како ќе препознаете дали жената сака да спие со вас!

Иако многумина велат дека е тешко да се разберат жените, има и ситуации кога тоа е можно! Според тврдењата, можно е мажот да препознае ситуација во која жената покажува дека е заинтересирана за секс. Говорот на нејзинотот тело може да ви…

Од женски агол: Еве колку трае идеален секс

Научниците кои се занимаваат со интимни односи дошле до сознанија за тоа колку време е потребно за прекраток, предолг и идеален секс. Тврдат дека водењето љубов кое трае помеѓу една и две минути е прекратко. Три до седум минути сексуална…

Еве во кој дел од месецот жените најмногу сакаат секс

Постојат денови кога жените воопшто не се расположени за секс, но постојат и денови кога едноставно не можат, а да не размислуваат за тоа како ќе се најдат со партнерот во кревет. Од првиот до седмиот ден менструација жените се најмалку…

Истражување откри која големина на пенисот жените ја сметаат за совршена

Секој маж, во еден момент од животот, размислува за тоа дали неговиот пенис има совршена големина... Новата студија, спроведена од страна на порталот Plos One одговара на тоа прашање и конечно разјаснува која е идеалната големина на…

Еве што ќе Ви се случи ако немате редовен секс

Општо познато е дека редовниот секс и здравиот сексуален живот имаат бројни бенефити и позитивно влијание на здравјето, но дали знаевте дека недостаток од секс всушност може да биде лош за здравјето? Нередовен (или никаков)…

Еве како ќе препознаете дали жената сака има секс со вас!

Иако многумина велат дека е тешко да се разберат жените, има и ситуации кога тоа е можно! Според тврдењата, можно е мажот да препознае ситуација во која жената покажува дека е заинтересирана за секс. Говорот на нејзинотот тело може да ви…

„Ја фатив својата нова жена во кревет со мојот син! Што да правам?“

Љубовните односи често се полни со турбулентни настани, а многу од нив понекогаш делуваат целосно нереално. Такви се и настаните од потресното писмо кое за британски таблоид го испратил еден шокиран сопруг. Имено, тој својата жена ја…

Три најголеми тајни кои жените ги кријат од своите мажи

Дури и во најскладната врска постојат тајни кои жените никогаш нема да им ги откријат на своите мажи. Спиеле со повеќе мажи отколку што нивните партнери мислат Ако мажот ја праша својата жена со колку била пред него, секоја трета ќе…

Колку треба да трае сексот за жената да ужива?

Истражувањата покажале дека сексот во просек трае помеѓу 5,5 и 7,5 минути, не вклучувајќи ја предиграта. Познато е дека предиграта е важен дел од сексот и од неа зависат постигнувањето оргазам и нивото на уживање. Истражувањето, чиј…

Жените фантазираат за секс почесто отколку што мислите

Жените и тоа како фантазираат за секс и тоа многу почесто отколку што можете да замислите. Повеќето, најверојатно, ќе кажат дека воопшто не размислуваа за секс што, всушност, е една голема лага. Новото истражување покажало дека жените…

Колку често девојките посакуваат да имаат секс?

Преку апликацијата Kindara спроведено е истражување во кое учествувале 500 жени на возраст од 18 до 65 години. Тие одговарале на прашања колку често имаат секс и колку често би сакале да водат љубов. Еве ги резултатите: 53 отсто од…

Анален секс, задоволство или табу тема?

Многу жени тврдат дека со анален секс можат многу полесно да доживеат оргазам, додека пак самата помисла на анален секс кај многу луѓе предизвикува неудобно чувство. Машките најчесто сакаат да го "испробаат" ова искуство, а потоа и често…

Нема да верувате што е клучно за супер-силна ерекција!

Мажи, сончајте се! Иако овој совет ќе ви звучи потполно банално, ако не сакате никогаш да потфрлите во кревет, неопходно е секој ден да шетате дваесетина минути и да ги изложите барем рацете и лицето на дневна светлина. Најновото…

Еве што ќе ви се случи ако престанете да имате редовен секс

Општо познато е дека редовниот секс и здравиот сексуален живот имаат бројни бенефити и позитивно влијание на здравјето, но дали знаевте дека недостаток од секс всушност може да биде лош за здравјето? Нередовен (или никаков) сексуален…

Лесно е: Еве како да препознаете жена која долго е без секс

Можеби сте мислеле дека само Балканците ја користат глупавата фраза дека „на нервозните жени им фали...“, но не сте во право. Неодамна е објавено дека жените на кои им фали секс можат да се препознаат по извесни карактеристики кои ќе ги…

Само една поза гарантира женски оргазам, дознајте којa

Секс терапевтката др. Лори Бакли одговорила на едно од најчестите и најважни прашања за сексот: која поза на жените им гарантира оргазам? Таа за страницата „YourTango“ одговорила на неколку прашања. Бакли смета дека називот Г точка е…

Поради овие причини жените треба редовно да имаат секс

Женскиот оргазам е моќна работа, која му дава бројни бенифиции на телото и на умот. Еве зошто често треба да имате секс - Помага при честите главоболки и грчеви. - Го засилува имунитетот а со самото тоа ја спречува појавата на…