Дознај се'
Browsing Category

Мозаик

Арамија заради грижа на совеста се пријавил во полиција по две години

Две години откако ограбил пекарница во германскиот град Итзехое, младиот арамија заради грижа на совеста се пријавил во полиција. Полициската портпаролка Мерле Неуфелд рече дека човекот сакал во новата година да влезе со добри намери и…

Мислел дека нашол јајце од птица. Кога погледнал подобро, се скаменил! (фото)

Еден корисник на Реддит на таа мрежа поставил две неверојатни фотографии кои ги направил во својот двор. На првата слика се гледа нешто што личи на јајце од птица. Внимателно го свртил јајцето, а потоа уследил шок. Што мислите вие?…

Ставил растопен бакар на парче мраз. Добро погледнете на 0:10 секунда!

За многумина веројатно не е изненадување што експериментот на овој Јутјубер кој вклучува растопен бакар и мраз, завршил прилично неславно. Сепак, мора да признаеме дека процесот создал неверојатен спектакл. Ова момче сакало да дознае што…

Пет лекови за мамурлак: Еве што ќе ви помогне после пијанчење!

Ако овие денови не сте биле мамурни, мора да признаете дека секогаш постои можност да оваа или следната недела се препуштите на пијанчење. Прекумерното пиење има и свои негативни страни - мамурлак, поспаност, деконцентрација. Но, не…

Последниот дочек на Нова година за Тито: Погледнете како ја дочекал 1980 година (видео)

Неприкосновениот владетел на некогашна СФРЈ Јосип Броз Тито бил човек кој уживал во луксуз. Доказ за таквите тврдења е и снимката од дочекот на новата 1980 година.Иако тогаш бил болен и стар, Тито сепак се појавил на дочекот кој бил…

Најтажното видео на светот: Крава 4 години секој ден го запира автобусот кој и го убил единственото…

Во Индија постои една крава која секој ден доаѓа на едно исто место, пред еден ист автобус. Пред четири години, тој автобус и го убил единственото теле кое некогаш го имала. Не доаѓа да тагува. Доаѓа да го запре! Секогаш кога ќе наиде,…

Мајка и наплаќа кирија, струја и останати сметки на својата петгодишна ќерка

Иако во декември наполнила пет години, малата Бруки добро знае што се тоа сметки, бидејќи секоја недела на својата мајка и плаќа кирија, струја и останати редовни трошоци. Необичната воспитна метода на нејзината мајка Есенс Еванс…

Фарба за коса која ја менува бојата во зависност од расположението

Една научничка го претставила својот необичен изум кој воодушеви многу жени. Станува збор за фарба за коса која ја менува бојата во зависност од вашето расположение и температура. Со својата работа Лаурен Бовкер се пофалила на Инстаграм,…

Бура во Амстердам: Ветерот си „игра“ со авион како да е од хартија (Видео)

Низ Европа хара голема бура со ветришта кои достигнуваат брзина и до 110 километри на час. Пилот на еден авион кој слетувал на амстердамскиот аеродром имал големи проблеми. На социјалните мрежи се појави драматична снимка од пропелерски…

Погледнете како ова бебе се кара со таткото затоа што мора да слезе од маса

Видео кое ќе ви го разубави денот: Погледнете како ова бебе се кара со таткото затоа што мора да слезе од маса На интернет често можеме да наидеме на слатки снимки со бебиња. Ова видео не насмеа и ни го разубави денот, а сигурни сме дека…

Слушнале завивање на куче и сфатиле дека е заробено во бунар

Луѓето слушнале завивање на куче и сфатиле дека е заробено во бунар. Било преплашено и вознемирено. Никому не му е јасно како кучето завршило таму, но сигурни сме дека некој го оставил намерно. Еден човек влегол во бунарот, додека…

Откако ќе го прочитате ова, секој ден ќе јадете урми

Откако ќе го прочитате ова, секој ден ќе јадете урми Ако може да им се верува на некои истражувања, урмите се вистинска суперхрана која го штити телото од кардиоваскуларни болести! Здравствените бенефити се многу широки, а ова се…

Кога ќе погледнете зошто со часови се обидувале да го отворат овој контенјер ќе се воодушевите…

Сибирските тигри се едни од најретките животни на светот. Да бидеме попрецизни нивниот број изнесува само 400. Поради својата огромна вредност ловците се обидуваат да дојдат до нив. А сега погледнете го овој непроценлив момент кој го…

Момче се согласило да умре: Со насмевка тргнало во смрт, а кога ќе дознаете за кого…

Пред многу години, додека работев како волонтер во болница, запознав девојче по име Лиза, кое боледуваше од една ретка болест. Единствена можност да оздрави беше со трансфузија да и даде крв нејзиниот петгодишен брат, кој на некој начин…

Куче се приближило до тигрица, а она што се случило потоа е неверојатно (видео)

Сигурно знаете дека тигрите се многу опасни животни и дека никако не треба да си играте со нив. Но, ова куче тоа не го знаело. Се приближило до оваа тигрица, а она што се случило е неверојатно. Погелденте го ова неверојатно видео:

Снег ја затрупа пругата, но силата на овој воз е изненадувачка (видео)

Снегот ја затрупал пругата, но силата на овој воз е неверојатна. Додека во некои земји поради неколку сантиметри снег доаѓа до застој на сообраќајот, во Нов Зеланд овој проблем го решаваат вака...

Умрен од алкохол: Се пробудил во мртовечница, па се вратил на забава повторно да пие!

Еден Русин се пробудил во мртовечница откако бил прогласен мртов, како што пренесоа локалните медиуми. Тој пред овој инцидент бил со пријателите на забава со големи количини алкохол. Сепак, она што е уште поинтересно, тој после „чудесното…

(видео) Овца одлучи да биде куче

Доаѓањето на Новата година значи и надеж за промена, а многумина се склони и кон донесување на разни новогодишни резолуции. Тие резолуции обично не траат долго, со чест на исклучоци. Затоа, еве пример на одлучност. Оваа овца, имено,…

Жена нокаутирала маж кој ја фатил за задник! (видео)

Надзорна камера го фатила моментот кога еден маж за задник фатил една жена, па го добил она што го заслужил. Видеото е снимено во Мароко, а прикажува жена која се наведнува над својот мопед, а мажот кој поминувал покрај неа ја фатил за…