Browsing Category

Мозаик

Не го гледајте ова ако се плашите од висина: Се качил на дрво високо 45 метри, и почнал да го сече…

Се качил на дрво високо 45 метри, и почнал да го сече со моторна пила. Не го гледајте ОВА ако се плашите од висина! Веднаш на старт ќе ви кажеме дека ова видео цело време ќе ве држи во неизвесност… Имено, еден дрвосечач одлучил на…

Богат бизнисмен сретнал сиромашен рибар и почнал да му соли памет: Неговиот одговор се прераскажува…

Си бил еднаш еден бизнисмен, кој шетајќи по плажата крај мало бразилско село, здогледал еден рибар како седи под дрво и ужива во преубавата глетка која била пред него. Кога бизнисменот го запрашал зошто седи под дрвото, а не работи…

Слушнала нешто во далечина и почнала да снима, ова ќе го изгледате во еден здив

Слушнала нешто во далечина и почнала да снима. Ова ќе го изгледате во еден здив… Нов Зеланд е познат по своите величанствени природни убавини. Но, оние кои таму живеат знаат дека исто така е познат и по овците… Една жена ги…

Скршил 12 јајца одеднаш, па останал зачуден кога видел што има во нив (Видео)

Студентот Том Тосело не можел да си поверува кога еден ден решил да си подготви оброк. Имено, студентот од Англија почнал да подготвува јајца за доручек, но после неколку скршени, забележал дека во нив се наоѓаат по две жолчки. По 7…

Напишал писмо до бившиот дечко на својата девојка и го запалил интернетот

Писмото кое еден маж го напишал за бившиот дечко на својата девојка едноставно ги воодушеви сите жени ширум светот и веднаш стана хит на социјалните мрежи. „До мажот кој ја пушти да си замине од него. Ти благодарам. Ти благодарам што си…

Ова никако не го носете во паричникот: Така привлекувате лоша енергија и сиромаштија

Сите го чуваме ова во паричникот, а не знаеме дека според верувањата тоа носи беспарица! Паричникот, според верувањата, не морате секогаш да го носите со себе, но постојат правила за кои се верува дека привлекуваат изобилство!…

Започнете го денот со овие намирници и заборавете на лошиот здив

Непријатниот здив може да биде многу вознемирувачки, бидејќи околината ги избегнува таквите лица, а потоа тие стануваат несигурни во себе. Ако причината не е некое метаболичко пореметување, проблемот можете да го решите крајно…

Надзорна камера на автопат снимила необична сцена, сите се чудат како е ова можно (Видео)

Бил обичен ден на автопат, но она што го снимила надзорната камера ќе ве шокира… Верувате ли во надприродни појави? Мислите дека вонземјаните постојат и дека еден ден ќе дојдат на Земјата? Кога ќе го погледнете ова видео, можеби ќе…

Никогаш не ја јадете храната на која застанала мува, еве и зошто

Во неодамна објавено истражување ги прашале учесниците дали би излегле од ресторан кога во него би виделе лебарки, муви, мрави или змии, односно – во кој случај најбрзо би излегле. Повеќе од 60 отсто од испитаниците како најлоши ги…

Што има на врвот? Момче се искачи на Големата пирамида во Египет и откри нешто неверојатно (Видео)

Искачувањето на пирамидите во Египет е строго забрането. Доколку се обидете може да завршите во египетски затвор. Тоа меѓутоа, не го запрело германскиот блогер Андреј од Минхен. Овој млад блогер обожава да се искачува по згради и разни…

Мечок им влегол во дворот, се искапил во џакузи и им ги испил подготвените маргарити

Марк Хоуг и неговата сопруга од Алтадина одмарале во својот двор во Калифорнија кога одеднаш се појавил мечок. „Мојата сопруга дојде од работа и ме замоли да подготвам маргарити. Направивме неколку и излеговме покрај базен да се…

Некои луѓе јадат лубеница само ако ја посолат: Кога ќе дознаете зошто и вие ќе ја јадете вака

Ако досега не сте слушнале за овој трик, веруваме дека брзо ќе ни бидете благодарни. Самата помисла лубеницата да се посолува, многу луѓе остава во шок. Меѓутоа, слаткарката Никол Вестон од Лос Анџелес открила зошто ова е одлична…

Видео од моментот кога Џорџ Клуни со мотоцикл се заби во автомобил во Италија

Џорџ Клуни вчера доживеа сообраќајна несреќа во Коста Коралина, Италија, кога со својот мотоцикл удри во автомобил по што заврши на Ургентниот центар. Видео од моментот на судирот објави италијанскиот „Кориера дела сера“, а на нега се гледа…

Ми јавија од пошта да подигнам пари, мислев дека е некоја грешка, но…

Пред неколку дена ме повикаа од пошта бидејќи некој ми испратил пари. Мислев дека е некоја грешка, бидејќи немам никој кој би ми испратил пари, а сум и во тешка финансиска ситуација, па искрено помислив дека некој се шегува со мене. Кога…

Зборувал за временската прогноза во живо, а потоа зад него се појавило нешто што насмеа милиони

Во програма во живо говорел за временската прогноза, а потоа зад него се појавило нешто што насмеа милиони! Еден репортер на временска прогноза добил вистинско изненадување во живо на телевизија кога бил прекинат од неповикан гостин.…

Неверојатно видео прикажува како мачките претчувствуваат земјотрес (Видео)

Животните можат да претчувствуваат потрес така што ги чувствуваат хемиските промени во подземните води непосредно пред самиот удар, наведуваат стручњаците. Оваа неверојатна снимка која е забележана во Јапонија тоа и го покажува.…

Бев задолжена до гуша, па дознав начин поради кој имам многу повеќе пари од било кога

Веќе десетти пат ја молев мајка ми да ми позајми пари за да ја поправам колата. Ми даде, но конечно сфатив дека не можам вечно да живеам во долгови. Кредитната картичка и минусите на сметката секојдневно ме опседнуваа, постојано бев…

Куче нашло кутија со напуштени мачиња, па одлучило да им стане татко (Видео)

Кучето е најдобар пријател на човекот, но и едно од најдружељубивите животни на светот. Ова куче по име Арагон е совршен пример за тоа. Како дел од едно убаво семејство и самиот станал дружељубив и драг кон секого. Иако и самиот е…

Ве очекува возбудливо лето: На овие хороскопски знаци ќе им биде исполнета најголемата љубовна желба

Летото е пред нас и сите очекуваме денови за одмор и летна забава. Освен добро расположение, топлите, летни денови обично ќе ви донесат и врели авантури. Иако сите се надеваме дека ѕвездите ова лето ќе бидат на наша страна, астролозите…

„Немам ситно“ веќе не проаѓа во црква: Воведено плаќање со картичка

Во германските цркви во иднина при собирање пари веќе нема да важи оправдувањето на верниците дека „немаат ситно“. Протестантската црква во Бранденбург патентирала „кутија“ со чија помош верниците ќе можат да донираат и преку картичка.…