Browsing Category

Мозаик

Вознемирувачка снимка: Излегол пред кафуле да запали цигара и загинал

Вознемирувачка снимка: Излегол пред кафуле да запали цигара и загинал Овој човек во понеделникот седел во кафуле во градот Караман, Турција, кога одлучил да излезе надвор и да запали цигара. Застанал на скалите пред кафулето, повлекол…

Њујоршки бар им забранува на посетителите да изговараат збор што воопшто не е вулгарен

Прекумерната и често погрешна употреба на зборот „буквално“ (анг. literally) во секојдневниот говор во САД нервира многумина, но никој досега не отишол толку далеку колку еден бар во Њујорк, кој буквално го забранил користењето на тој збор.…

Најчудните работи што светските патници ги прават за да заштедат пари

Во изборот на дестинација за патување најчесто ни пречат не многу високите буџети со кои располагаме, што влијае и врз многу други одлуки кога станува збор за патувањата. Неодамна корисниците на платформата „Редит“ ги споделиле…

Дошла дома после 14 часа работа во болница и седнала да јаде, а потоа го видела Фејсбук статусот на…

Филип живее во Њујорк со сопругата Џесика. Таа е медицинска сестра. Иако никогаш не се жали и не приговара, Филип знае дека таа длабоко во себе се чувствува исцрпено. Неодамна на Фејсбук објавил трогателна порака посветена на својата…

Сок кој топи килограми преку ноќ: Испијте го ова навечер и наутро ќе се пробудите со помалку…

Оваа напивка, како што тврдат оние кои ја пробале, топи килограми преку ноќ! Исто така, со оваа напивка ќе ги исфрлите отровите од организмот. Состојки: 1 лимон, 1/2 л вода, 1 рака магдонос, 1 лажичка јаболков оцет, 1 лажичка изрендан…

Ја гледал смртта во очи и ја избегнал за една секунда (Видео)

Ја гледал смртта во очи и ја избегнал за една секунда (Видео) Возач во Тајван избегнал смрт во последен момент откако голема карпа се одвоила и паднала на автопат. На снимката која ја објавил возачот се гледа како карпа паѓа точно…

Соседите во шок гледале што прави: Погледнете како оваа жена ги чисти прозорите во станот

Соседите во шок гледале што прави: Погледнете како оваа жена ги чисти прозорите во станот Една жена е снимена од соседната зграда како стои на раб на прозор и ги чисти стаклените површини, и тоа на голема висина! Оваа чистачка ги…

Семејството го натерало да го промени изгледот. Кога се појавил среден, сите занемеле (Видео)

Кога сопругата на Мајк, Ребека, се разболела од рак на дојка, последно за што се грижел бил неговиот изглед. Целото семејство било покрај Ребека, грижејќи се само за една работа - да оздрави и да продолжи со нормален живот. Меѓутоа, во…

Го чувате чоколадото во фрижидер? – После овој текст никогаш веќе нема да го направите тоа

- Кулинарскиот критичар и експерт за чоколадо, Лук Овен смета дека чоколадните производи никогаш не би требало да се чуваат во фрижидер. Овен, кој инаку е сопственик на продавница за чоколади, вели дека таа секојдневна слатка намирница …

Прашала 100 мажи дали сакаат секс со неа. Ќе се изненадите кога ќе видите колкумина се согласиле

Прашала 100 мажи дали сакаат секс со неа. Ќе се изненадите кога ќе видите колкумина се согласиле! Згодна млада дама одлучила да праша 100 мажи дали сакаат секс со неа. Одговорите ќе ве изненадат. Овој експеримент го направила екипа на…

Познат нутриционист открива: Како конечно да се решите од салото на стомакот, без многу труд

Познат нутриционист сподели рецепт за напивка со чија помош во кратко време ќе „скинете“ вишок килограми. Секако, покрај консумацијата на оваа напивка, се препорачува и физичка активност. Мнгоумина кои го пробале овој природен сок,…

Момче бездомник пришло до автомобил да побара пари, но кога погледнало внатре почнало да плаче

Малиот Џон Туо е еден од многуте бездомници кои живеат во Најроби во Кенија. Децата од улица често се гледаат со презир и потсмев. Останатите често ги нарекуваат крадци, но Џон докажал дека иако е просјак, со најнизок социјален статус, има…

Милионер глумел бездомник и го тестирал келнерот, а неговата реакција можела да го остави без работа…

– Не можеме да ве послужиме, нема да ве послужиме денес. Жал ми е поради тоа, му рекол келнерот, но Коби бил упорен. Сепак, келнерот му рекол да се најаде во МекДоналдс. Потоа Коби се оддалечил и го повикал возачот кој пред ресторанот…

Банана подготвена на овој начин го топи салото на стомакот

За среќа, банана е убаво да се јаде, дури и кога сте на диета, бидејќи ова овошје содржи големо количество на калиум, кое овозможува исфрлање на вишокот на водата од организмот. Исто така, бананите го забрзуваат и метаболизмот, особена…

Дрски банкари исфрлиле дедо на улица, а потоа полицаецот направил нешто што ги оставило без текст

Кога еден постар човек дошол во банка, банкарите наместо да го услужат, одлучиле да го исфрлат од банката, во која бил верен клиент. А како сол на рана – повикале полиција да дојде и да го уапси старецот. Но, кога на местото дошол…

Што ќе се случи со Македонија до 2022? Овој Бугарин тврди…

Како ќе изгледа мапата на Европа во 2022 година?! Овој бугарски уметник предвидел дека Македонија тогаш ќе биде дел од Европска унија, која ќе брои помалку членки. Уметникот, исто така, предвидува нова држава која ќе се вика Меркелрајх.…

Детето секој ден им доаѓало дома со плачење па одлучиле да проверат што се случува во училиштето…

Антони и Отумн Нелсон биле загрижени за својот син кој тргнал во прво одделние и доаѓал дома вознемирен. Тие одлучиле да побараат од училиштето да спроведе истрага. Видео направено во ходникот, покажало нешто шокантно. На снимката…

Каква храброст! Војник под дожд од куршуми спасува соборец (Видео)

На интернет се појави видео од јеменски војник кој го спасува својот соборец под дожд од куршуми за време на војна во оваа држава. Бројни корисници на социјалните мрежи од целиот свет со воодушевување ги набљудувале сцените од невидената…

Ќе се вградуваат семафори во плочниците за оние кои не го креваат погледот од мобилните телефони

Во холанскиот град Бодегравен на плочник е поставена светлосна сигнализација дизајнирана посебно за корисниците на мобилни телефони, со цел безбедно да ја преминат улицата. ЛЕД лентите се вградени во самите плочници на пешачки премини во…

Татко магионичар го воодушеви светот: Преполови бебе со помош на книги (Видео)

Татко магионичар го воодушеви светот: Преполови бебе со помош на книги (Видео) Неверојатен трик, со кој таткото буквално ја „поделил“ својата ќерка на два дела со помош на книги, предизвика голема расправа на социјалните мрежи, а…