Browsing Category

Направи Сам

Собрала куп стапчиња од сладолед. Кога ќе видите што направила од нив, ќе го направите истото!

Топлите денови се пред вратите, а тогаш ќе дојде и времето за првите сладоледи. Дали знаевте дека од дрвените стапчиња од сладолед можете да направите прекрасни украси за вашиот дом? Полесно е отколку што мислевте, а изгледа прекрасно.…

Како наједноставно да запалите оган без запалка?

Толку е едноставно, а може да биде злато вредно. Сите воглавно сме навикнале да палиме оган со запалка или кибрит, а доколку во некој случај се најдеме во ситуација да не располагаме со тие предмети, не треба да очајуваме. Постојат 1001…

Како да извадите завртка без вистински клуч: Ова е најдобриот трик на сите времиња! (видео)

Дури и најдобриот мајстор во куќата не може секогаш да ја заврши работата доколку го нема алатот кој му треба. Но, постојат и трикови, кои може да ви помогнат во ситуации кога немате алат... Погледнете и споделете со пријателите:

Како нови: Направете ја оваа смеса и брзо и лесно исчистете ја фугата помеѓу плочките

Веројатно често купувате скапи детергенти како би го исчистиле својот дом. Но, тие можат да бидат многу опасни. Направете сами дома одличен избелувач за фугата помеѓу плочките во купатило или кујна. Плочките, после оваа постапка, ќе…

Ископала дупка во дворот и ја прекрила со голем црн најлон. Резултатот е ФЕНОМЕНАЛЕН! (ВИДЕО)

Ископала дупка во дворот и ја прекрила со голем црн најлон. Резултатот е ФЕНОМЕНАЛЕН! (ВИДЕО) Со малку креативност и пари можете да направите вистинска магија во дворот која ќе го воодушеви целото семејство, но и вашите пријатели...

Ја извадил старата врата и ја исекол на парчиња. Крајниот резултат ќе ве остави без зборови!

Ја извадил старата врата и ја исекол на парчиња. Крајниот резултат ќе ве остави БЕЗ ЗБОРОВИ! Во продолжение погледнете како Тим Свеј од стара врата направил супер електрична гитара...

Пресекла обично пластично шише, а потоа направила нешто генијално!

Празните пластични шишиња за повеќето претставуваат само отпад, но тоа не е случај со Никол Алексис која во нив гледа вистинско богатство. Таа со светот сподели 10 креативни методи како да се употребат празните пластични шишиња.…

Исечете палета на два дела и ќе добиете нешто што е потребно во секоја куќа!

Ќе се изненадите кога ќе видите што може да се направи од обична палета. Погледнете на фотографиите во продолжение како чекор по чекор да направите плакар за чување чевли...    

Прво сите и се смееле, а кога го виделе крајниот резултат… (видео)

Секојдневно гледаме разни дела на креативни луѓе. Оваа жена имала неколку гуми во својата гаража. Кога ќе видите што направила со нив ќе се воодушевите. Погледнете и обидете се да го направите истото за својот дом:

Едноставен трик како да ги отстраните гребнатинките од телефонот (ВИДЕО)

Ви откриваме ефикасен трик, кој брзо ќе ги отстрани непријатните гребнатинки од вашиот омилен телефон. Потребни ви се прашок за пециво, малку вода и сад во кој ќе ги измешате овие состојки. Измешајте ја смесата, а потоа нанесете на…

Го испрскал автомобилот со WD-40 – открил трик кој може да ви заштеди куп пари (Видео)

Нема возач кој не го изгребал својот автомобил од некој ѕид или ограда… Повторното фарбање и полирање чини цело богатство но овој Русин открил нешто неверојатно. Кога го изгребал својот автомобил одлучил да го испрска со WD-40 и…

Едноставен начин за отстранување забен камен: Направете паста во три чекори (Видео)

Ви претставуваме едноставен начин како да направите паста за заби со која ќе го отстраните забниот камен за миг. Најдобро од сè е што потребните состојки веќе ги имате во куќата... Потребни ви се: 1 лажичка сол, сода бикарбона, вода…

Трик злато вреден: Еве како да го спасите телефонот ако ви падне во вода

Денес постојат мобилни телефони кои се водоотпорни. Проблем е тоа што не сите мобилни телефони се отпорни на вода, поради што не можат да преживеат „капење“. За среќа, постои начин на кој можете да го спасите телефонот. Имено, ако…

Сакала да ги фрли сите стари тепсии, но соседката и рекла да ги исчисти со оваа домашна смеса…

Поради постојано изложување на висока температура тавите и лонците ја губат бојата и обликот. Со време, поради постојано користење, тие изгледаат неупотребливо, па често ги фрламе. Сепак, дури и ако купите нови, по некое време ќе се…

Направете домашна „вијагра“ – рецепт за тајна напивка за добар секс

Сувото грозје содржи агринин, клучен нутриент за третман на еректилна дисфункција, а ги зголемува и шансите жената да затрудни. Традицијата на користење на оваа магична напивка настанала во Индија, а ја консумирале младите за нивниот…

Од оваа намирница косата расте неверојатно брзо

Сакте косата да ви порасне што побрзо? Ви предлагаме трик кој го практикуваат жените од Јапонија. Потребно е само косата да ја измиете со оризова вода и таа ќе расте многу побрзо од обично, тврдат оние кои пробале. Наводно, водата…

Решете се засекогаш: Домашно средство за бубашваби

Како да се решите од упорните непоканети гости? Мнгоу произведуваи на средства направиле средства кои моментално ги елиминираат. Дезинсекцијата, исто така се покажала ефикасна, но е со ограничен рок. Овој рецепт навистина трајно ја…

Ставил 4 парчиња домат на земја, а потоа го добил ова (Видео)

Откако ќе го погледнете овој трик, ќе посакате да го пробате и сами. Еве како да одгледувате органски домашни домати на едноставен начин. Процесот е многу едноставен. Од само еден домат, поточно 4 парчиња ќе добиете и до 60 млади корења.…