Дознај се'
Browsing Category

Направи Сам

Ставил таблета за миење садови во машината за перење поради оваа генијална причина

Ставил таблета за миење садови во машината за перење поради оваа генијална причина... Доколку чувствувате непријатна миризба од вашата машина за перење, би требало да го испробате овој трик. Земете таблета за миење садови и ставете ја…

Нејзината куќа секогаш мириса убаво и свежо, а луѓето не можат да сфатат зошто! Еве во што е…

Нејзината куќа секогаш мириса убаво и свежо, а луѓето не можат да сфатат зошто! Еве во што е нејзината тајна Понекогаш кога влегувате во нечија куќа или канцеларија, преубав, освежувачки мирис едноставно ве обзема. Мирисот веднаш ќе…

Дали бојлерот треба да биде постојано вклучен? Еве што правите погрешно

Вечната дилема на секое семејство е – дали да го исклучувате или да го оставите бојлерот постојано да работи, на кој начин ќе потроши помалку струја? Иако повеќето сметаат дека подобро е бојлерот да се остава да работи постојано, бидејќи…

Комплетна куќа за 60.000 денари: Од темел до кров!

Звучи неверојатно, но и тоа постои – еве како изгледа една евтина мала куќичка… Комплетна куќа за 60.000 денари! Од темел до кров! Почекајте, додека да видите колку е едноставно… Се повеќе семејства се одлучуваат за овие алтернативни…

Измешала вода, сода бикарбона, шеќер и оцет: Овој трик ќе им ги скрати маките на домаќинките

Чистењето рерна на секоја домаќинка и е ноќна мора, но со помош на овој трик вашите маки ке станат минато. Во сад ставете половина филџан сода бикарбона, малку вода и 2-3 лажички шеќер. Во еден дек натопете ја рерната, а остаокот…

Вратете му ја пријатната миризба на вашиот капут без перење: За 15 минути ќе биде чист и свеж

Секогаш е добро да знаете по некој трик за вашите капути без хемиско чистење да бидат подготвени за зимската сезона. Вратете им ја свежината на зимската гардероба на многу едноставен начин. Џемперите и капутит закачете ги на закачалка,…

Наместо да ставате скапи плочки, еве ви идеја како евтино да ги обложите скалите

Наместо да ставате скапи плочки, еве ви идеја како евтино да ги обложите скалите… Брзо и лесно средете ги своите степеници, кога ќе ја завршите работата скалите ќе заблескаат. Обложувањето степеници знае да биде прилично…