Browsing Category

Showbiz

Гори вилата на „ПАРОВИ“: Мира го соблече Никола, па му играше во скут!

Никола Стојановски – Ѕвер од музичкиот состав „Инструментал Бенд“ ја запали вилата на „Парови“. Имено, учесниците ја играа играта „Вистина или Предизвик“, а жешката Мира доби задача да го заведе Никола и да му игра стриптиз. Таа му ги…

„Инструментал Бенд“ ве води на патување низ времето

Патувајте низ времето со новиот музички проект на „Инструментал Бенд“ Битолската музичката група „Инструментал Бенд“ ги објави првите видеоматеријали од новиот проект насловен како „Времеплов“. Бацила је све низ ријеку од…

Познатиот српски музичар се самоуби пред сопругата – остави две малолетни деца

Познатиот српски музичар Славиша Цале Антанасиевиќ се самоубил со бесење јавуваат српските медиуми. Цале се самоуби со бесење на 13. февруари, во својата семејна куќа во Смедерево. Српските медиуми пишуваат дека никој не знае зошто…

(Видео) Новинар ја побара за сопруга Рита Ора на прес-конференција во Приштина

Новинар во Приштина ѝ предложи брак на светски познатата пејачка со косовско потекло Рита Ора за време на нејзиниот престој на Косово. Повод за гостувањето на пејачката беше прославувањето на 10-годишнината од косовската независност.

Рита Ора ќе пее во Приштина на прославата за независност на Косово

Британската пејачка со косовско потекло, Рита Ора, вечерва ќе одржи концерт на плоштадот во Приштина по повод 10-годишнината од прогласувањето независност на Косово. „Многу сум возбудена што ќе ви се придружам во Косово по повод…

Нов спот на Здравко Чолиќ – „ KUĆA PUNA NARODA”

Здравко Чолиќ ја израдува публиката со ново видео "Kuca Puna Naroda", кое e објавено на официјалниот YouTube канал на Чолиќ. https://www.youtube.com/watch?v=0hNiiOwcI5A Спотот кој е во едноставна, романтична форма, е снимен во Дубровник и…

Крај на бракот меѓу Џенифер Анистон и Џастин Теру

Американските актери Џенифер Анистон и Џастин Теру соопштија дека донеле заедничка одлука за развод. Во соопштението објавено од публицистот на Анистон се наведува дека одлуката била донесена заеднички и со многу љубов. Тие одлучија да…

Виолета Томовска и Ефто Пупиноски во Еден на Еден

Во недела, Виолета Томовска и Ефто Пупиноски во новата „Еден на Еден“. Доајените на македонската народна песна ги раскажуваат најинтересните моменти од нивните долги кариери. Што се прави со македонските песни во Бугарија и колку…

Фото: Лила Филиповска се мажи по трет пат – кажа „ДА” и го покажа прстенот

Иако неколкупати досега кажа дека тешко би се одлучила повторно да заплови во брачните води, ТВ водителката Лила Филиповска вчера на Валентајн објави фотографија со прстен на раката и напиша: Дали да кажам ДА. Таа доби рози, балони и…

Еден на Еден: Мама миа од епизода!

Насмеани, расположени и распеани – актерите од хит-мјузикот „Мама миа“ не се такви само на сцената на Македонскиот народен театар. Во неделната епизода на „Еден на Еден“, која веќе е достапна на „Јутјуб“, Тања Кочовска, Биљана…

Одлуката е донесена: Познато кој ќе ја претставува Македонија на Евровизија

„Ај кју“ ќе биде македонски претставник на Евровизија, која ќе се одржи во Лисабон во мај. Членовите ќе ја пеат песната Lost and found. Автор на песната е Бојан Трајковски, а продукцијата е на Дарко Димитров. На јавниот повик што го…

Македонскиот програмер за кој слушна целиот свет, Рамадан Дан Лимај и популарниот пејач Адријан Гаџа…

Работата како програмер за светски гиганти на Дан му одзема огромно време, но сепак тој пронаоѓа време за да се дружи со своите пријатели и да ја одржува својата змиска форма за која бројни модни агенции изразија желба да го ангажираат.…

Регионот во тага – почина познатиот актер со чии филмови растевме

Српскиот актер Небојша Глоговац почина утринава на 48-годишна возраст, неофицијално било потврдено за „Новости“ од Институтот за онкологија во белградската клиника. Зад себе остави три деца. Тој пред десет дена итно бил примен во…

Мама Миа: Шест на еден во „Еден на Еден“

Дел од актерската екипа на хит-мјузиклот на МНТ, „Мама миа“, гостуваат во новата епизода на „Еден на Еден“. Во недела, не ги пропуштајте Тања Кочовска, Биљана Драгиќевиќ – Пројковска, Арна Шијак , Нина Дејан, Кире Ѓоревски и Никола…

Непоканет гостин во „Еден на Еден“

Контроверзниот рапер Стефан Ѓуриќ-Раста и неговата поранешна сопруга Ана Николиќ во неделата во „Еден на Еден“, за првпат заедно гостуваа во една телевизиска емисија. Српските пејачи рекоа дека не гледаат ништо чудно во тоа што иако се…

Екслузивно: Тајзи и Спејко специјални гости на концертот на Раста и Ана Николиќ во Скопје

За 8 дена ќе се случува вистински спектакл, големиот концерт на Ана Николиќ и Раста во Скопје! На 16. февруари 2018 (петок), во Вип Арената Борис Трајковски публиката може да очекува добра забава и многу изненадувања. Едно од…

Светот во тага: Почина познатиот актер

Актерот Џон Махони, ѕвезда на серијата „Фрејзер“, почина на 77-годишна возраст во болница во Чикаго. Засега не е соопштена причината за смртта. Махони е роден во Велика Британија, а најголема слава стекна со улогата на Мартин Крејн,…

Одлична вест за гледачите на „Мојот син“ – го видовте крајот, но тоа не е се’

На социјалната мрежа Инстаграм протече нова информација поврзана за популарната турска серија која се емитуваше на Сител, "Мојот син". И покрај тоа што последната сезона заврши со убиство на Ајшеѓул, тоа нема да биде и крај на серијата,…

Отворено за сè: Ана Николиќ и Раста во „Еден на Еден“

Ми направи албум и дете. Вака Ана Николиќ се шегува на своја и на сметка на нејзиниот поранешен сопруг, раперот Раста, со кој заедно подготвуваа голем концерт во Скопје. Во недела, во новата епизода на „Еден на Еден“, српските ѕвезди…

Музичкиот состав „Инструментал Бенд“ со бројни проекти во 2018-та

Музичката група „Инструментал Бенд“ после успешниот проект „Полско цвеќе“ за 2018-та година најавува бројни музички проекти од кои првиот ќе биде комплетно завршен и презентиран кон средината на месец февруари. Имено, музичкиот состав…