Browsing Category

Showbiz

Не пропуштајте: Убавицата и раперот гости во „Еден на Еден“ (Видео)

Следува уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во земјава „Еден на Еден“. Овој пат домаќинот Жарко Димитриоски го угости еден од нашите најпознати брачни парови Маринковиќ-Николиќ, односно популарните Слаткар и Сања. Ова е…

Предмалку соопштена тажна вест: Почина популарната пејачка

Пејачката на популарната ирска група „The Cranberries“, Долорес О’Риордан, починала во Лондон на 46 години, објави нејзиниот портпарол. Рок ѕвездата, која во последно време настапуваше со групата „Д.А.Р.К“, почина за време на својот…

Најубавата Швеѓанка ја обожаваат пет милиони луѓе (Фото)

Ана Њустром е познато име во светот на фитнесот. Таа на најдобриот можен начин го промовира вежбањето и здравиот дух, а во родната Шведска Ана ја нарекуваат најсеки жена. Симпатичната девојка од Сокхолм ја почнала кариерата како фитнес…

За сите што го пропуштија: Божикниот специјал на „Еден на Еден“ со детски евергрини (Видео)

Во неделата имавте можност да го гледате Божикниот специјал на „Еден на Еден“, во кое гостуваа девојките кои пред повеќе од 15-20 години ги испеаа најголемите детски евергрини. За првпат јавен настап после дваесетина години имаше Сања…

Северина ги расплака фановите – Те барав 20 години, а сега ти ме најде мене

Популарната хрватска пејачка Северина ги расплака фановите на социјалните мрежи. Таа по долги години ја сретна детенце од нејзиниот спот. - Те барав со години, а сега ти ме најде мене. Како јас тебе во онаа 2001. година. Сите деца кои…

Фото: Познатиот српски пејач си разнесе два прста со петарда – заврши со 30 конци во болница

Српскиот пејач Дадо Полумента заврши во болница бидејќи „си играше" со петарди. -Со оваа фотографија, сакам да апелирам до сите луѓе кои сакаат да фрлаат петарди, а посебно до децата. Петардите веќе не се како што беа некогаш кога бев…

Фото: Македонската пејачка кажа „ДА” на Божик

Македонската пејачка Александра Петревска, инаку ќерка на Наум Петревски, вчера на Божиќ кажа ДА на своето момче, кое и ја побара раката. Нејзиното момче, Владимир Поповски кој е вокал во групата Биоритам, убавата Анастасија ја побарал…

Ристе Ристески објави магична видео приказна за темата „Добро јутро тајно“

Победникот на најгледаното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Ристе Ристески претстави магична видео приказна за својата прва студиска песна насловена како „Добро јутро тајно“. Зад песната „Добро јутро тајно“ како автор на…

Огнен Здравковски со песна од Тоше го освои жирито на Гранд

Младиот талентиран пејач Огнен Здравковски со својата маестрална изведба на големиот хит „Тајно моја“ од Тоше Проески предизвика овации во студиото на „Ѕвездите на Гранд“, а жирито едногласно одлучи да се пласира во вториот круг. На…

Како звучат најпознатите детски евергрини после 20 години во Божиќниот специјал на „Еден на Еден“…

Во недела во 18:50 часот на „Канал 5“ телевизија ќе имате можност да го погледнете Божиќниот специјал со детски евергрини во најгледаното ток-шоу „Еден на Еден“. Кои се, каде се и што прават девојчињата кои пред 15-20 години ги испеаа…

Падна смеење за сите пари: Погледнете го новогодишниот специјал на „Еден на Еден“ (Видео)

Падна смеење за сите пари: Погледнете го новогодишниот специјал на „Еден на Еден“ (Видео) Во неделата на само неколку часа пред дочекот на најлудата ноќ имавте прилика да го гледате новогодишниот специјал на „Еден на Еден“. Во него…

Ова не се пропушта: Новогодишен стенд-ап во „Еден на Еден“ со Тин, Марјан, Атанас и Тино (Видео)

Велат дека смеењето го продолжува животот и веруваме дека навистина е така. Затоа, додека се подготвувате за дочекот на најлудата ноќ, не го пропуштајте новогодишниот специјал на ток-шоуто „Еден на Еден“. Ве очекува супер-забавна емисија…

Пиштоли, ајвар и скара – Зевзеците гости во „Еден на Еден“ (Видео)

Во неделата се емитуваше уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу „Еден на Еден“. Домаќинот Жарко Димитроски го угости триото од познатата емисија „Зевзекманија“. „Главниот“ зборуваше за своите студентски денови, за почетоците…

Облините на најубавата Швеѓанка ги обожаваат пет милиони луѓе (Галерија)

Ана Њустром е познато име во светот на фитнесот. Таа на најдобриот можен начин го промовира вежбањето и здравиот дух, а во родната Шведска Ана ја нарекуваат најсеки жена. Симпатичната девојка од Сокхолм ја почнала кариерата како фитнес…

Започнал да пее, а веќе во првата секунда сите членови на жирито станале на нозе! (Видео)

Започнал да пее, а веќе во првата секунда сите членови на жирито станале на нозе! (Видео) Чарли Луск застанал на бина на емисијата “The Voice: Holland”, подготвувајќи се да изведе позната нумера. Веќе во првата секунда, сите членови…

„Еден на Еден“: Триото од „Зевзекманија“ раскажаа за нивните згоди и незгоди (видео)

Ве очекува уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“. Овој пат домаќинот Жаре го угости триото од познатата емисија „Зевзекманија“. Гостите и тоа како имаа што да кажат и раскажат, особено Горан кој…

Солзи до небо: Актерката со чиј лик пораснавме почина во страшна сообраќајка со нејзиниот сопруг

Колумбиската актерка Адриана Кампос и нејзиниот сопруг Карлос Ринкон загинаа вчера во сообраќајна несреќа. Убавата актерка која во нашата јавност е позната по многу теленовели загина вчера заедно со својот сопруг, кога автомобилот во кој…

Сашко Коцев во Еден на Еден: За мекиците, калашниковот и градоначалникот (Видео)

Ако го пропуштивте последното издание на “Еден на Еден”, имате добра причина да се каете, бидејќи водителот Жаре го угости еден од нашите најдобри актери, феноменалниот Сашко Коцев. Познатиот актер за првпат зборуваше за неговата…

Пејачка заврши во затвор – заводливо и сугестивно позирала со банана (Видео)

Судот во Египет осудил на две години затвор пејачка која во музички спот се појавува во долен веш, заводливо и сугестивно позирајќи со банана. Шаима Ахмед (25) е уапсена минатиот месец откако нејзиниот спот предизвикал бес во оваа земја.…