Цеца објави секси фотка во бикини и го сруши Инстаграм

Иако речиси никогаш не споделува приватни фотографии од базен, Цеца овој пат направила преседан и со фановите одлучила да сподели како изгледа кога таа ужива во бикини.

Повеќе: Цеца објави секси фотка во бикини и го сруши Инстаграм

Бренда од „Беверли Хилс“ го победи ракот

Ѕвездата од „Беверли Хилс“ била на фризер првпат откако го победи ракот. Шанен Доерти (46) на Инстаграм објави фотка со својот фризер на кого му се заблагодари за фризурата.

Повеќе: Бренда од „Беверли Хилс“ го победи ракот

ВИДЕО: „Despacito“ со три милијарди прегледи ги собори СИТЕ РЕКОРДИ!

Латино хитот „Despacito“ на најпопуларниот музички сервис Јутјуб го престигна досегашниот рекордер по број на прегледи - спотот за песната „See You Again“ на Wiz Khalifa и Charlie Puth.

Повеќе: ВИДЕО: „Despacito“ со три милијарди прегледи ги собори СИТЕ РЕКОРДИ!

Џорџ Клуни ќе донира 2,25 милиона долари за отворање седум училишта во Либан

Холивудскиот актер Џорџ Клуни ќе донира 2,25 милиона долари за отворање седум училишта за три илјади сириски деца бегалци во Либан, јавува „Гардијан“.

Повеќе: Џорџ Клуни ќе донира 2,25 милиона долари за отворање седум училишта во Либан

Џоли ги отфрли обвинувањата за суровост кон децата од Камбоџа

Анџелина Џоли демантира дека се поигрувала со децата од Камбоџа за време на снимањето на својот филм. Џоли се најде на удар на жестоки критики и беше обвинета за суровост кога обелодени како ги избирала децата за улоги во својот филм за злосторствата на режимот на Црвените Кмери во Камбоџа.

Повеќе: Џоли ги отфрли обвинувањата за суровост кон децата од Камбоџа

Ентони Хопкинс, заштитно лице на култниот бренд „Бриони“

Холивудскиот актер Ентони Хопкинс е заштитно лице на култниот бренд „Бриони“. Модната фела го поздрави изборот на заштитно лице на новата креативна директорка, а воедно и прва жена на чело на брендот, Нина-Марија Ниче.

Повеќе: Ентони Хопкинс, заштитно лице на култниот бренд „Бриони“

Страница 1 од 39