Вкусен солен ролат со кашкавал и шунка

Неодолив специјалитет кој брзо се подготвува, а уште побрзо се јаде!Состојки:

  • 300 гр кашкавал
  • 200 гр крем сирење
  • 100 гр шунка Пекабеско
  • 50 гр кисели краставички
  • 50 гр црвени пиперки


Начин на подготовка:

На загреана фолија ставете кашкавал. Кога ќе се растопи, обликувајте го како квадрат и премачкајте го со крем сирење.
Посипете со рендана шунка, краставици и пиперки сечени на ленти. Свиткајте и оставете да се излади.

Добар апетит!

Loading...