Ливерпул стави крај на сагата: Кутињо не е на продажба

Фудбалскиот клуб Ливерпул соопшти дека Фелипе Кутињо не е на продажба и дека нема да го напушти „Енфилд“ во летниот преоден рок.

Повеќе: Ливерпул стави крај на сагата: Кутињо не е на продажба

Клоп: Барселона нека внимава, и Меси има откупна клаузула

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, смета дека трансферот на Нејмар во ПСЖ за 222 милионa евра треба да биде предупредувачки за Барселона бидејќи откупната клаузула на Лео Меси е 300 милиони евра.

Повеќе: Клоп: Барселона нека внимава, и Меси има откупна клаузула

Иран: Доживотна суспензија за фудбалерите што играле против Макаби

Иранската влада суспендира двајца фудбалери, играчи на грчки Паниониос бидејќи биле во тимот на натпреварот против Макаби од Тел Авив. Се работи за фудбалерите на Паниониос – Ехсан Хајсафи и Масуд Шојаеи

Повеќе: Иран: Доживотна суспензија за фудбалерите што играле против Макаби

САМСОНЕНКО СО ПОТРЕСНО ПИСМО НАЈАВИ ПОВЛЕКУВАЊЕ ОД ВАРДАР - Никогаш во животот не сум доживеал ваков линч, навреди и омаловажување какви што доживеав во изминативе денови..

Сергеј Самсоненко, сопственикот на трите клуба, чие обележје е црвено-црната боја, машкиот и женскиот ракометен клуб и фудбалскиот клуб Вардар, најави дека ова е последна сезона во која тој како инвеститор ќе вложува во сите три спортски клуба во Македонија.

Повеќе: САМСОНЕНКО СО ПОТРЕСНО ПИСМО НАЈАВИ ПОВЛЕКУВАЊЕ ОД ВАРДАР - Никогаш во животот не сум доживеал...

Сензација во Монтреал, Шаповалов го победи Надал

Денис Шаповалов, кој на АТП листата се наоѓа на 143. место, направи сензација во осминафиналето, на Мастерс турнирот во Монтреал, откако во три сета го елиминира Шпанецот Рафаел Надал.

Повеќе: Сензација во Монтреал, Шаповалов го победи Надал

Исповед на момчето кое истрча на „Филип Втори“: Не е лесно да се скокне од 4 метри височина преку жив ѕид од редари

19-годишниот Антониј Тентов во изјавата за „Дерби“ тој не сака да зборува за „второто полувреме“ односно за искуството со органите на јавниот ред и мир кои констатирале прекршок и му изрекле глоба, туку само да ја раскаже својата верзија за сторијата што ја насловува како „најубавото нешто што ми се случило во животот“.

Повеќе: Исповед на момчето кое истрча на „Филип Втори“: Не е лесно да се скокне од 4 метри височина преку...

Страница 1 од 26