Светот го потресе нова трагедија - рускиот амбасадор во Судан пронајден мртов

Руски амбасадор пронајден мртов во својата резиденција во главниот град на Судан, Картум, пренесе Франс прес.

Повеќе: Светот го потресе нова трагедија - рускиот амбасадор во Судан пронајден мртов

Паника на плажа: Напад на ајкула пред стотици капачи

Плажа на Кејп Код, на североисточниот брег на САД, е евакуирана откако ајкула нападнала фока, и тоа речиси на самиот брег пред очите на стотици капачи.

Повеќе: Паника на плажа: Напад на ајкула пред стотици капачи

Се судрија камиони - едниот полн со 26.000 литри виски и бурбон! (ВИДЕО)

Камион кој пренесувал 26.000 литри алкохол се превртел на пат после судир со друг камион во јужниот дел на Австралија, по што се запалил.

Повеќе: Се судрија камиони - едниот полн со 26.000 литри виски и бурбон! (ВИДЕО)

УЖАС: Терористи на Исламска држава обезглавиле 11 лица

Најмалку 11 лица се обезглавени во напад на контролен пункт кој го контролира либиската војска во местото Калифа Хафтар во јужниот дел на Триполи.

Повеќе: УЖАС: Терористи на Исламска држава обезглавиле 11 лица

Се повеќе деца се користат како „човечки бомби“

Милитантите на “Боко Харам” користеле повеќе од 80 деца како “човечки бомби” во нападите во Нигерија, изјави портпаролот на генералниот секретар на ОН. Тој изјави дека, според статистиката на УНИЦЕФ, бројот на терористички напади во кои се користеле деца во 2017 година е четирипати поголем од бројот забележан во текот на целата 2016 година.

Повеќе: Се повеќе деца се користат како „човечки бомби“

Трамп: Ѕид кон Мексико по секоја цена

Ако треба, ќе ја затвориме владата, но ќе го изградиме ѕидот на границата со Мексико, изјави американскиот претседател Доналд Трамп на митингот во конгресниот центар во Феникс во државата Аризона.

Повеќе: Трамп: Ѕид кон Мексико по секоја цена

Русија изградила 170 километри од гасоводот „Турски тек“

Русија изградила 170 километри од гасоводот „Турски тек“ по дното на Црното
Море, соопшти рускиот министер за енергетка, Александар Новак.

Повеќе: Русија изградила 170 километри од гасоводот „Турски тек“

Страница 1 од 641