Американски воен авион направи ХАОС: Пилотот принудно слетал, но не можел да го запре леталото! (ВИДЕО)

Американски авион F-18 принудно слетал на Бахреинскиот меѓународен аеродром, а пилотот се катапултирал кога леталото излетало од пистата.

 

За среќа, пилотот не се здобил со повреди.

Авионот полетал од носачот на авиони „Нимиц“ кој моментално се наоѓа во Персискиот залив.

Според информациите, авионот имал проблеми со моторот поради што не можел да запре на пистата, па пилотот се катапултирал.

Loading...